środa, 2 maja 2018

Dzielnicowa impreza na orientację Harpuś.

harpuś impreza na orientację
Harpuś.

Dzielnicowa impreza na orientację Harpuś 10.04.2018.


Od pewnego czasu szukałem jakiegoś zajęcia, którym mógłbym zainteresować córkę. Najlepiej, żeby to było wspólne spędzanie czasu. Córa ma 7 lat i jak każde dziecko lubi zabawki i bajki w TV, a ćwiczenia fizyczne by mogły nie istnieć. Jednak kiedy zobaczyła moje zdjęcia i medal z Bieguna zaczęła mi zazdrościć. Powiedziała, że chce ze mną brać udział w takich imprezach.


Nie chciałem córki wrzucać na głęboką wodę i forsować jakimś ekstremalnym biegiem, dlatego poszukałem coś bardziej odpowiedniego dla jej wieku i możliwości. Przez zupełny przypadek trafiłem na dzielnicową imprezę na orientację Harpuś.
Harpuś to gra terenowa polegająca na odnajdywaniu punktów kontrolnych rozsianych na terenie, gdzie toczy się gra, najczęściej w parkach. Do wyboru są 4 trasy o różnej trudności, w zależności od długości trasy i ilości punktów kontrolnych. Przed startem dostaje się pakiet startowy, w którym jest numer startowy i karta kontrolna, natomiast przed samym startem dostaje się mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Przy każdym punkcie kontrolnym znajduje się specjalny dziurkacz z przypisanym wzorem dziurek do każdego punktu, którym perforujemy kartę kontrolną.
Impreza jest dla wszystkich w różnym wieku, nawet dla rodzin z dziećmi. Dzięki Harpusiowi możemy zapoznać się z ciekawymi miejscami w Trójmieście, oraz poćwiczyć spostrzegawczość i posługiwanie się mapą. Oczywiście kompas czy busola też może się przydać, aby określić kierunki.

Wg mnie Harpuś to super spędzanie czasu całej rodziny, oraz zabawa, która wprowadza w podstawy nawigacji przy pomocy mapy i kompasu.
Ogólnie impreza Harpuś była fajnie przygotowana. Widać było, że organizator zadbał, aby impreza się udała i była bezpieczna. Na koniec biegu była możliwość uzupełnienia płynów i kalorii w postaci wody oraz owoców.
Szkoda tylko, że dzieciakom zamiast medali rozdawano dyplomy. Tak czy inaczej córce impreza bardzo się podobała i nasza rodzinka jest już zapisana na następną edycję.
harpuś, bieg na orientację
Kolejka do jednego z punktów kontrolnych.

harpuś, bieg na orientację
Uczestników z edycji na edycję coraz więcej.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz