sobota, 26 maja 2018

Żarowa zapalniczka taktyczna.

zapalniczka żarowa
Próba działania.

Żarowa zapalniczka taktyczna.Będąc w terenie na biwaku, czy na szlaku warto mieć ze sobą jakieś źródło ognia.


Oczywiście możemy kupić zapałki zwykłe lub sztormowe albo zapalniczkę za 3 złote, włożyć w woreczek z zamknięciem strunowym aby nam nie zamokła w czasie deszczu czy przepraw przez wodę i nosić ją w plecaku czy kieszeni. Możemy także kupić żarową zapalniczkę taktyczną, która jest dostosowana do trudnych warunków jakie mogą nam się przydarzyć w czasie wędrówki.Jaką zapalniczkę wybrać?

Możemy zaopatrzyć się w zapalniczkę za ok 200 złotych, ale także możemy kupić za 20-25 złotych w zależności od naszych potrzeb i zasobów pieniężnych.


Ja jestem w posiadaniu zapalniczki za 20 złotych i jestem zadowolony z zakupu. 
Jest to idealna na wyprawy w teren taktyczna zapalniczka żarowa, z wodoszczelną pokrywą żarnika pizoelektrycznego, wykonana z dość mocnego tworzywa sztucznego. Zapalniczka posiada sznurek do zawieszenia np. na szyi i zawór wielokrotnego napełniania. Płomień zapalniczki podtrzymywany jest przez żarnik, który utrudnia zdmuchnięcia ognia podczas wiatru. Zapalniczka dzięki swojej konstrukcji daje odporność na uderzenia, upadki czy zgniecenia. Ponadto posiada wskaźnik ilości gazu, przycisk do otwierania pokrywy żarnika i podwójne zamknięcie pokrywy.
Pozwoliłem sobie na mały test ów zapalniczki, która została zatopiona w wodzie na głębokości ok 30 cm, na 10 minut. Po wyłowieniu zapalniczka odpaliła za pierwszym razem!

zapalniczka żarowa
Zatopiona zapalniczka.
zapalniczka żarowa

Wyciągnięcie z wody.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz