czwartek, 7 czerwca 2018

Uzdatnianie wody nadmanganianem potasu.

Uzdatnianie wody nadmanganianem potasu.

uzdatnianie wody
Nadmanganian potasu.
Kiedyś może się zdarzyć, że znajdziemy się w sytuacji kryzysowej, gdzieś gdzie nie będziemy mieli dostępu do czystej wody, natomiast jedyną wodę jaką będziemy mieli do dyspozycji to woda z jakiegoś naturalnego ujęcia wody, albo sztucznego zbiornika. W takim przypadku warto wiedzieć jak uzdatnić wodę aby nadawała się do picia, ponieważ wypicie nie
uzdatnionej wody może spowodować chorobę a w ekstremalnych sytuacjach nawet śmierć.
Jednym ze sposobów uzdatniania wody jest dodanie do niej nadmanganianu potasu, który ma silne własności bakterio- i grzybobójcze, jest dostępny w aptece bez recepty w postaci pastylek lub kryształków. Środek ten przydatny jest do dezynfekcji ran, odkażania gardła czy wody do mycia, do rozpalenia ognia lub do oczyszczenia wody do picia.
Do wody przeznaczonej do picia wrzucamy taką ilość nadmanganianu potasu aby po rozpuszczeniu mieszanina miała jasnoróżowy kolor, czyli 1-2 kryształki na szklankę wody. W przypadku użycia większej ilości nadmanganianu woda stanie się żrąca.

jak uzdatnić wodę
Kadr z filmu: Kurs survivalu w terenie.

Możliwe że przed zastosowaniem tej techniki trzeba będzie wodę przefiltrować w filtrze prostym aby pozbyć się z niej drobinek piasku, części owadów i innych podobnych zabrudzeń.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz