czwartek, 26 lipca 2018

Biegun: Ruchome piaski.

biegun 2018
Medal.

Biegun: Ruchome piaski.


W sobotę 14.07.2018 roku byłem na terenie Kolibki Adventure Park Gdynia na wydarzeniu sportowym z serii BIEGUN. Wcześniej brałem tam udział w "Biegun: Błotna masakra", ale tym razem zmierzyłem się z "Biegun: Ruchome piaski". Tak samo jak ostatnio biegłem w kategorii OPEN, bo do kategorii ELITE duuuużo mi brakuje. No i chyba tak już zostanie.

Czym się różniły te biegi?


Błotna masakra miała okrążenie 2,7 km, więc przebiegłem tam dwa okrążenia, natomiast w Ruchomych piaskach było już ponad 4 km, dlatego udało mi się przebiec tylko jedną pętlę w wyznaczonym czasie. Przeszkody były standardowe, czyli rowy z wodą, drabinki, zjeżdżalnie, opony, górki, itp, ale też były nowe zadania, takie jak: bieganie w rowie melioracyjnym, bieg z ciężkim łańcuchem, przejście po linie nad zbiornikiem wodnym, czy tak zwana "Zemsta Neptuna", na której odpadłem i poszedłem robić karniaki. Był też bieg potokiem Swelina do morza, gdzie na plaży też znajdowało się klika przeszkód. W sumie było ich ponad 30.
Niektóre przeszkody były dla mnie trudniejsze niż w Błotnej masakrze, bo wymagały większej pracy rąk, a niestety u mnie z tym nadal słabiutko.

Pakiet startowy w obydwu edycjach był podobny tj. opaska z numerem, czip kontroli czasu, kupony na posiłek regeneracyjny. Czyli w tej materii nic się nie zmieniło.

Widać, że organizatorzy mają coraz więcej pomysłów aby urozmaicić Bieguna i myślę, że listopadowa edycja tj "Biegun: Siwy dym" będzie równie ekscytująca. Zamierzam na nim być i już nie mogę się doczekać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz