środa, 11 lipca 2018

CB-PREPPERS.

CB-Preppers

Łączność preppersów.

Od jakiegoś czasu działa kanał łączności CB-PREPPERS
Kanał ten jest alternatywą dla krótkofalówek, CB-radio, radiotelefonów PMR i został stworzony do łączności pomiędzy preppersami oddalonymi od siebie wiele kilometrów. Łączność przy użyciu tego kanału jest ograniczona tylko do możliwości zasięgu internetu, tj. stacje bazowe GSM(BTS), wi-fi czy długości kabla.

Chcąc dołączyć do kanału CB-PREPPERS zainstaluj na swoim sprzęcie darmową aplikację odpowiednią do twojego systemu. Po instalacji aplikacji otwórz ją i utwórz konto.
Na podany przez ciebie w czasie rejestracji e-mail przyjdzie link aktywacyjny, w który kliknij. Wejdź w aplikacji w zakładkę "KANAŁY", kliknij "DODAJ KANAŁY" i "ZNAJDŹ KANAŁ", a następnie wpisz w wyszukiwarkę programu nazwę kanału CB-PREPPERS. Gdy znajdziesz ten kanał kliknij na niego i naciśnij "DODAJ". Teraz pozostało  tylko wpisać hasło "poprostuprzezyj".
Gotowe!

Aplikacja na Apple, Android, komputery PC jest dostępna pod linkiem Zello Download, natomiast na Windows Phone pod adresem Microsoft Store.

Nadawanie wiadomości działa na zasadzie "naciśnij i mów", czyli wciskamy przycisk i mówimy, po czym puszczamy przycisk i czekamy na odpowiedź. Kiedy nie zrozumieliśmy informacji możemy odsłuchać ostatnią wiadomość. Program pozwala także na odsłuchanie rozmów zapisanych w historii.


Oczywiście mam świadomość, że nie jest to idealny środek łączności na wypadek wojny, czy długotrwałego braku prądu ale póki co możemy się słyszeć pomimo dużych odległości i braku drogiego specjalistycznego sprzętu.

1 komentarz: