czwartek, 16 sierpnia 2018

Magazyn preppersa.

Jak zrobić magazyn preppersa.

jak zrobić magazyn
Jeden z moich magazynów.

Większość preppersów posiada swoje rezerwy żywności i sprzętu. Jedni mają prowiant na 2 tygodnie, inni na trzy miesiące, a jeszcze inni mają takie zapasy, że nie muszą wychodzić z domu czy ze swojej kryjówki przez pół roku albo dłużej. Wszystko zależy od zasobności portfela i planu ewentualnego działania.

Jak zorganizować magazyn z żywnością?
Wielkość zapasów jest regulowana przygotowanym wcześniej planem ewakuacji, możliwościami przechowywania, jakości zapasów itd.

Preppers przygotowując swój prowiant powinien zwrócić uwagę, aby nie trzymać go w jednym magazynie. Gromadzenie dużej ilości prowiantu w jednym miejscu nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż w przypadku pożaru, powodzi, zawalenia stropu czy kradzieży zapasy po prostu przepadną.
Dlatego warto swoje rezerwy podzielić na kilka części i jedną część trzymać w miejscu zamieszkania, część możemy oddać do zaufanych ludzi na przechowanie(np. do rodziny). Część prowiantu możemy schować po drodze do naszej kryjówki i na pewno w samej kryjówce też powinien znaleźć się magazyn z prowiantem. Dodatkowo możemy się pokusić o stworzenie kilku mniejszych magazynów ukrytych gdzieś w pobliżu naszego miejsca przebywania, aby nie trzymać całego zapasu w jednym schowku. Ważne żeby takie magazyny były dobrze zakamuflowane przed nieproszonymi gośćmi i zabezpieczone przed zwierzętami. 
Możemy też stworzyć kilka "naturalnych" magazynów przez zasadzenie jadalnych roślin np. topinamburu na nieużytkach w pobliżu swoich kryjówek, albo uprawiać zimotrwałe rośliny w przydomowym ogródku czy działce ogrodniczej.

Jak to wygląda u mnie?
Ja część zapasów zmagazynowałem w domu, część w piwnicy, a także pewną ilość mam odłożoną u rodziny. W docelowym miejscu ewakuacji też mam zrobioną skrytkę z prowiantem. Ponadto w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania i ewakuacji posadziłem topinambur, który może zimować w ziemi bez szkody dla niego. 

4 komentarze:

 1. Co sądzisz o wykorzystaniu ogródka działkowego? Można na nim świetnie coś ukryć np. zakopać skrzynie itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogródek działkowy to fantastyczna sprawa. Oczywiście można coś w ziemi na działce schować, ale przy odrobinie pracy można z niego uzyskać trochę żywności. Osobiście sam bym sobie taki ogródek sprezentował, ale mierzę trochę wyżej.

   Usuń
 2. ...dobrym magazynem , i dobrrze zakamuflowanym , moga byc dzikie wysypiska śmieci,ale lokalizacja ( zakopanych naszych zapasów ) powinna byc zokalizowana na jego skraju...

  OdpowiedzUsuń
 3. ...ogódek działkowy, owszem ,kiedy zdazysz schowac zbrane wczesniej zbiory , ale bedziesz zawsze przyneta dla głodnych pozbawionch wszelkich skrupułów ...lepiej przewidujac wszcesniej sytucje , wejsc w lokalnoa spolecznosc bezdomnych, aby potem miec azyl dla swjej rdziny w ich juz znajomym gronie....oni prawie na pewno przezyja , a ty i ewentualnie twoja rodzina ..

  OdpowiedzUsuń