czwartek, 16 sierpnia 2018

Magazyn preppersa.

jak zrobić magazyn
Jeden z moich magazynów.
Jak zorganizować magazyn preppersa.

Większość preppersów posiada swoje rezerwy żywności i sprzętu. Jedni mają prowiant na 2 tygodnie, inni na trzy miesiące, a jeszcze inni mają takie zapasy, że nie muszą wychodzić z domu czy ze swojej kryjówki przez pół roku albo dłużej. Wszystko zależy od zasobności portfela i planu ewentualnego działania.

Jak zorganizować magazyn preppersa?
Wielkość zapasów jest regulowana przygotowanym wcześniej planem ewakuacji, możliwościami przechowywania, jakości zapasów itd.

Preppers przygotowując swój prowiant powinien zwrócić uwagę, aby nie trzymać go w jednym magazynie. Gromadzenie dużej ilości prowiantu w jednym miejscu nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż w przypadku pożaru, powodzi, zawalenia stropu czy kradzieży zapasy po prostu przepadną.
Dlatego warto swoje rezerwy podzielić na kilka części i jedną część trzymać w miejscu zamieszkania, część możemy oddać do zaufanych ludzi na przechowanie(np. do rodziny). Część prowiantu możemy schować po drodze do naszej kryjówki i na pewno w samej kryjówce też powinien znaleźć się magazyn z prowiantem. Dodatkowo możemy się pokusić o stworzenie kilku mniejszych magazynów ukrytych gdzieś w pobliżu naszego miejsca przebywania, aby nie trzymać całego zapasu w jednym schowku. Ważne żeby takie magazyny były dobrze zakamuflowane przed nieproszonymi gośćmi i zabezpieczone przed zwierzętami. 
Możemy też stworzyć kilka "naturalnych" magazynów przez zasadzenie jadalnych roślin np. topinamburu na nieużytkach w pobliżu swoich kryjówek, albo uprawiać zimotrwałe rośliny w przydomowym ogródku czy działce ogrodniczej.

Jak to wygląda u mnie?
Ja część zapasów zmagazynowałem w domu, część w piwnicy, a także pewną ilość mam odłożoną u rodziny. W docelowym miejscu ewakuacji też mam zrobioną skrytkę z prowiantem. Ponadto w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania i ewakuacji posadziłem topinambur, który może zimować w ziemi bez szkody dla niego. 

4 komentarze:

 1. Co sądzisz o wykorzystaniu ogródka działkowego? Można na nim świetnie coś ukryć np. zakopać skrzynie itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogródek działkowy to fantastyczna sprawa. Oczywiście można coś w ziemi na działce schować, ale przy odrobinie pracy można z niego uzyskać trochę żywności. Osobiście sam bym sobie taki ogródek sprezentował, ale mierzę trochę wyżej.

   Usuń
 2. ...dobrym magazynem , i dobrrze zakamuflowanym , moga byc dzikie wysypiska śmieci,ale lokalizacja ( zakopanych naszych zapasów ) powinna byc zokalizowana na jego skraju...

  OdpowiedzUsuń
 3. ...ogódek działkowy, owszem ,kiedy zdazysz schowac zbrane wczesniej zbiory , ale bedziesz zawsze przyneta dla głodnych pozbawionch wszelkich skrupułów ...lepiej przewidujac wszcesniej sytucje , wejsc w lokalnoa spolecznosc bezdomnych, aby potem miec azyl dla swjej rdziny w ich juz znajomym gronie....oni prawie na pewno przezyja , a ty i ewentualnie twoja rodzina ..

  OdpowiedzUsuń