niedziela, 23 września 2018

Zostań preppersem.

człowiek przygotowany
Preppers.

Zostań preppersem.

Od dawna media bombardują nas informacjami o zagrożeniach płynących z każdej strony otaczającego nas świata. Konflikt na Ukrainie, walki z Państwem Islamskim, przewidywana wielka powódź spowodowana topnieniem lodowców, wirus Ebola... Zagrożeń jest dużo więcej, dlatego nie ma sensu ich tu wymieniać. Lepiej uświadom sobie już teraz, że jesteś Preppersem i zacznij przygotowywać siebie i swoją rodzinę na wypadek walki o przetrwanie.


Zanim ty i twoi bliscy zostaniecie zagrożeni powinieneś ułożyć plan. Plan, który wprowadzisz w życie kiedy niebezpieczeństwo zapuka do twych drzwi. Jak go ułożyć? Poniższe wskazówki powinny w tym pomóc.

1. Na pewno do przetrwania będziesz potrzebował schronienia, wody i żywności. Pomyśl gdzie możesz uciec i przeczekać zagrożenie (np. piwnica, dom za miastem, rodzina na wsi, specjalnie wybudowany do tego celu bunkier). Pamiętaj , że nawet największe zapasy kiedyś się skończą. Pomyśl czego będziesz potrzebował w późniejszym czasie? Jak będziesz zdobywał wodę i pożywienie jeżeli ewentualny kryzys się wydłuży?

2. Ułóż listę rzeczy, które na bieżąco zapewnią wodę i pożywienie (np. filtry i/lub tabletki z chlorem do odkażania wody, wnyki, wędki, prymitywna broń do polowań).

3. Ułóż plan awaryjny. Zaplanuj drogi zapasowe i wyjścia ewakuacyjne. Spróbuj przewidzieć potencjalną zmianę planu, gdyż może się okazać, że z jakiegoś powodu twój pierwotny koncept nie jest możliwy do realizacji. W przypadku kiedy coś pójdzie nie tak, musisz być elastyczny i dostosować się do otaczających realiów. Bądź gotowy zmienić cel podróży, albo opuścić dotychczasowe schronienie jeżeli przestanie być ono bezpieczne.

4. Znaj podstawową zasadę, że w ekstremalnych sytuacjach przestają obowiązywać prawa. W tedy obowiązuje prawo silniejszego i bardziej cwanego. W sytuacji zagrożenia otaczające społeczeństwo może okazać się dla nas bardzo niebezpieczne. Zdesperowani ludzie w poszukiwaniu żywności mogą być skłonni do brutalnych działań przeciwko tobie i twoim bliskim aby zdobyć wasz dobytek. Dlatego nie afiszuj się z tym co masz i zabezpiecz swoich bliskich i prowiant przed atakami. Zdobądź lub zbuduj prymitywną broń i 
pułapki do ochrony.

5. Nigdy nie wiadomo kiedy kryzys minie, dlatego w sytuacji zagrożenia nie czekaj do wyczerpania zapasów, ale staraj się zdobywać je na bieżąco. Może okazać się, że będziesz musiał oddalić się z miejsca schronienia aby zdobywać żywność np. polując albo zbierając owoce pól, lasów, łąk...

6. Największym wrogiem preppersa jest pośpiech i błędne decyzje. Aby przeżyć musisz odłożyć emocje na bok i skupić się na sytuacji kryzysowej. Kiedy masz zgromadzone zapasy łatwiej jest zachować spokój i racjonalne myślenie, a to ułatwia stawić czoła przeciwnościom losu. Kiedy jesteś nieprzygotowany łatwo popaść w rozpacz i inne negatywne emocje, które mogą skutkować podejmowaniem zbędnego ryzyka.

Bądź preppersem i bądź gotowy! Gotowość nie tylko oznacza robienie zapasów ale także wiedzę i umiejętności. Bądź gotowy porzucić dotychczasowe wygodne życie, ze sklepami, restauracjami, telefonami, komputerami i innymi ułatwiającymi życie wynalazkami.


Post powstał na potrzeby strony Just To Survive, skąd też został "przedrukowany".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz