środa, 24 kwietnia 2019

Pistolet Glock 26.

broń
Glock 26.

Pistolet Glock 26.


Pistolet Glock 26 działa na zasadzie energii krótkiego odrzutu lufy. Jest pistoletem bezkurkowym i samopowtarzalnym. Broń ryglowana jest przez przekoszenie lufy do okna wyrzutowego zamka a jego iglica jest napinana dwuetapowo. Najpierw napięcie iglicy następuje każdorazowo przy cofnięciu zamka, a następnie występuje częściowe samonapinanie iglicy podczas ściągania języka spustowego.
Pistolet nie posiada bezpiecznika skrzydełkowego natomiast wyposażony jest w potrójny system zabezpieczenia dzięki któremu można bezpiecznie posługiwać się nim z wprowadzonym nabojem do komory nabojowej. Pierwsze zabezpieczenie to bezpiecznik spustowy(zewnętrzny) odbezpieczający się przy naciśnięciu języka spustowego. Bezpiecznik ten uniemożliwia oddanie przypadkowego strzału w momencie upadku broni. Pozostałe dwa to bezpieczniki wewnętrzne tj: przednia blokada iglicy, która blokuje możliwość ruchu iglicy do przodu i tylna blokada iglicy, która chroni przed samowyzębieniem się iglicy z zaczepu.

Pistolet posiada przyrządy celownicze stałe, otwarte typu szczerbinkowego, wyregulowane na 25 metrów.

Po oddaniu ostatniego strzału podajnik magazynka unosi dźwignię zwalniania zamka do góry, która z kolei blokuje zamek broni w tylnym położeniu.

Z lewej strony uchwytu pistoletowego, przy dolnej części kabłąka umieszczony jest zatrzask magazynka.

Dzięki małym wymiarom Glocka 26 można go łatwo ukryć pod garderobą co powoduje, że jest skuteczną bronią do obrony osobistej, lub dla funkcjonariuszy operacyjnych.

Dane techniczne:

  • Kaliber – 9 mm
  • Nabój – 9×19 mm Parabellum,
  • Długość broni – 160 mm,
  • Wysokość broni – 106 mm,
  • Szerokość broni – 30 mm,
  • Długość linii celowniczej – 144 mm,
  • Długość lufy – 88 mm,
  • Pojemność magazynka – 10/12,
  • Zabezpieczenie – Safe Action,


glock
Glock 26.

glock
Glock 26.

Glock 26 ze względu na jego małe wymiary jest idealną bronią do skrytego noszenia, ale osobom, które posiadają duże dłonie może nie przypaść do gustu. Kilkakrotnie strzelałem z tej broni i niestety moje wyniki nie były rewelacyjne. Jego mały chwyt nie pozwalał mi aby w pewny sposób trzymać tego Glocka i prowadzić celny ognień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz