wtorek, 9 czerwca 2020

Standard łączności awaryjnej.

Standard łączności awaryjnej

Standard łączności awaryjnej - łączność dla preppersa.

Kilka dni temu Krzysztof Lis z Domowego Survivalu zaproponował mi i innym osobom związanym z preppingiem współpracę przy utworzeniu dokumentu, który określi standard łączności awaryjnej dla nas tj. ludzi przygotowujących się. Zamysł był taki, aby móc wykorzystać środki łączności, na które nie trzeba inwestować góry pieniędzy w sprzęt czy licencje, oraz na określenie kanałów, częstotliwości i godzin do nawoływań.

Co z tego wyszło? Sami oceńcie.
Dokument PDF do pobrania >>TUTAJ<<


Dokument powstał w ramach wolnej licencji (CC BY-S.A 40) co umożliwia kopiowanie, rozpowszechnianie z podaniem źródła.

5 komentarzy:

 1. Nie lepiej zainwestować w krótkofalówkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Założenie było takie żeby móc utrzymywać łączność z rodziną, znajomymi lub innymi osobami przygotowującymi się mieszkającymi w niedalekiej odległości. Wg mnie lepiej w razie W mieć łączność "lokalsami" niż osobami oddalonymi o 500 czy 1000 kilometrów. Ktoś mieszkający w pobliżu szybciej nam udzieli pomocy niż ktoś kto mieszka w innym mieście.

   Usuń
  2. Oczywiście łączność krótkofalarska może być bardzo fajnym uzupełnieniem naszego Standardu Łączności, ale nie głównym.

   Usuń
 2. W mojej ocenie przydatna jest łączność zarówno na odległości bliższe jak i dalsze, lokalnie z osobami, które znamy mniej lub bardziej i dalsze odległości, żeby wiedzieć gdzie jest wróg i w kórym kierunku można się ewentualnie ewakuować.

  OdpowiedzUsuń